8 MARCA 2009 - DZIEŃ KOBIET

Polska szkoła jest najlepszym przykładem feminizacji. Dlatego obchody Dnia Kobiet- święta uznawanego często za archaiczne i niemodne - w naszej szkole nadal obchodzone są niezwykle uroczyście, zwłaszcza że płeć piękna dominuje w naszym gronie pedagogicznym.

Zanim szkolne gremium pań obejrzało specjalnie przygotowany z tej okazji program artystyczny, najpierw, 9 marca, uświetniliśmy spotkanie kobiet zaproszonych przez Radę Sołecką na czele z panią Sołtys Rudzińca. Życzenia płci pięknej złożyła sama pani Sołtys, pani Dyrektor Zespołu Szkół- Agnieszka Szalińska oraz jedyny reprezentant męskiej populacji - pan Wójt - Krzysztof Obrzut.

Następnie głos oddano uczniom gimnazjum. Kółko folklorystyczne prowadzone przez Janinę Drozd zaprezentowało scenę zaimprowizowanego wiejskiego zebrania kobiet, które ,,klachały”, obgadywały chłopów, poruszały ważne sprawy wagi państwowej, śpiewały i tańczyły, a przede wszystkim bawiły zebrane na hali sportowej mieszkanki Rudzińca i okolic.

Kolejnym punktem programu był kabaretowy pokaz- jeden dzień z życia kobiety w trzech odsłonach i jednej sennej wizji, jak mogłoby być... Radosna atmosfera towarzysząca występom pozwoliła na spędzenie miłej godzinki w Zespole Szkół w Rudzińcu.

10 marca program zaprezentowano uczniom i nauczycielkom naszej szkoły. Salwy śmiechu – to najlepsza rekomendacja występu najzdolniejszych uczennic i uczniów gimnazjum i nagroda dla nauczycielek- kobiet, które przygotowały uroczystość.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z Dnia Kobiet - kliknij tutaj