"Powiat gliwicki widziany oczami młodego Europejczyka"

Nasza uczennica Sabina Sznura brała udział w konkursie fotograficznym "Powiat gliwicki widziany oczami młodego Europejczyka" zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Fronda" wraz z Zarządem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gliwicach.
Fundatorem nagrody głównej w postaci wyjazdu do Brukseli był pan prof. Jerzy Buzek - Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Zwycięzcą konkursu została Sabina Sznura z naszego Gimnazjum. W nagrodę pojedzie do Brukseli, zwiedzi europarlament i nie tylko.

Oto zwycięskie zdjęcia i opisy:

Lazur, błękit, czyli odcienie niebieskiego - to kolory Zjednoczonej Europy. Uważam, że to właśnie Jezioro Pławniowickie może stanowić kolorystyczny symbol Europy. Młody Europejczyk powinien spokojnie patrzeć w przyszłość. Siedząc nad jeziorem, patrząc na taflę wody, delikatne chmury na niebie, odczuwam spokój. Wiem, że moje życie w Europie będzie równie spokojne jak toń Jeziora Pławniowickiego.

Tak dużo mówi się teraz o europejskiej turystyce i rekreacji, a powiat gliwicki słynie z pięknych okolic, lasów i jezior. Jednym z ciekawych miejsc jest Jezioro Pławniowickie. Idealne miejsce do letniego, jak i zimowego wypoczynku. Domki letniskowe, przyczepy campingowe oraz gospodarstwa agroturystyczne - to wszystko znajdziemy nad, lub w okolicach przepięknych Pławniowic. Jako młoda osoba, preferuję czynny wypoczynek, który w pięknym otoczeniu przyrody może być dużo bardziej przyjemniejszy niż na hali sportowej. Nad jeziorem można pograć w piłkę plażową, popływać kajakiem lub łódką, a dla osób o słabych mięśniach są rowerki wodne. Zimą zalew odwiedza mniej osób niż latem, ale i tak Pławniowice tętnią życiem. Atrakcją, podczas dużych mrozów, może być przejście po tafli lodu z Niewieszy do Pławniowic lub jazda na łyżwach na świeżym powietrzu. Polecam innym młodym Europejczykom.


30.05.2008 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyła się podsumowująca powiatowego konkursu i rozdanie nagród.

Sabina w czasie wycieczki.

Pamiątkowe zdjęcie z prof. Jerzym Buzkiem


7.gif (904 bytes)