JASEŁKA   2009

Dn. 22.12.2009 roku po zakończeniu spotkań opłatkowych w klasach uczniowie przybyli do hali sportowej, aby podziwiać Misterium Bożego Narodzenia przygotowane przez katechetki: Barbarę Czernecką, Annę Klencz i Andrzeja Lukoszka. Dekorację wykonali nauczyciele wychowania fizycznego.

Pieśni łacińskie wykonały uczennice kl. VI, kolędy śpiewał zespół Unisono, a "Tryumfy Króla Niebieskiego" - Kinga Zygmunczyk, Karol Kaczmarczyk i Adam Konopka.

W rolę Maryi i Józefa wcielili się: Vanessa Manowska i Kewin Bieniek, przedstawicieli siedmiu stanów zaprezentowali uczniowie kl. 3a, aniołowie to: Małgosia Klein, Sabina Klein, Kamila Szykowska, Angelika Ignacy, Laura Gomolla.

Nowatorski taniec żywiołów do muzyki Straussa "Perpetum mobile" wykonały dziewczyny z kl. 3a: Marta Chowaniec, Karolina Latocha, Dominika Gajda i Sandra Matlok, premierową wersję kolędy zaśpiewała Monika Klaka, a narratorkami były: Wioletta Nowak i Iwona Merkel.

Pastuszkom przygrywał na trąbce Bartosz Bycka, a wspołcześni mędrcy to: Mateusz Sadło, Damian Lenard i Jarosław Wszołek.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim aktorom i organizatorom tegorocznych jasełek.

Chcesz zobaczyć  więcej zdjęć z Jasełek - kliknij tutaj

Powrót:                Strona główna                                    Uroczystości

Komentarz: Barbara Czernecka
FOTO: Andrzej Lipka