,,Jeśli  nie  będziemy  umieli  od  czasu  do  czasu

dla  zabawy  śmiać  się  z  siebie  samych,
ryzykujemy, że  śmiać  się  będą  z  nas  inni, a  to

zawsze  bardziej  przykre  i  mniej  pożądane

/ K. T. Toeplitz/

8 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół w Rudzińcu klasy drugie gimnazjum zaprezentowały wymyślone przez siebie kabarety. Tematyka scenariuszy była oparta o gatunki filmowe.

Jako pierwsza wystąpiła klasa IIa. Całość występów pomyślano jako galę rozdania nagród filmowych. Gwiazdami gali byli Agnieszka Urbas i Adrian Zielosko. ,,Ja cię kocham, a ty...”, ,,chcę twej krwi...”, ,,La, la,la”, ,,Martwy i żywy- what ever”- to tylko niektóre z kategorii filmowych, które otrzymały prestiżowe nagrody. Występ, choć niezrozumiały dla części widzów, była dość innowacyjna. Fragmentem, który wywołał spontaniczne reakcje widowni, był obraz ukazujący chłopców pod kołdrą nawlekających nitkę na igłę.

Następnie zaprezentowała się IIb. Ich kabaret wywołał dużo śmiechu. mieli zabawny pomysł z teleturniejem, do którego wciągnęli jury. Polegał on na odgadywaniu zaprezentowanych scen z filmów, np. ,,Seksmisja”, ,,Psychoza” i inne. Za poprawną odpowiedź nagrodą był...pocałunek seksownej Pameli. Chociaż do ich przedstawienia wkradło się trochę zamieszania, ogólne wrażenie było pozytywne.

Trzeci występ - IId - wzbudził największy aplauz widowni. Najbardziej utkwiła mi w pamięci scena oparta na filmie ,,Galerianki”. Dziewczyny z dużym zaangażowaniem odegrały swoje role. Bardzo dobrze przez publiczność został odebrany skecz o westernie, w którym kowbojowi ukradziono konia. kabaret IId był naprawdę dobrze przygotowany. Zasłużenie zajęli I miejsce w konkursie.

Na samym końcu wystąpiła klasa IIc. Według mnie, ich skecz o krzyżakach był trochę niedopracowany. Nie zrozumiałam jego sensu.

Moim zdaniem, klasy drugie zasłużyły na uznanie publiczności. Ich występy spowodowały, że na chwilę oderwaliśmy się od codziennej, szkolnej rzeczywistości i wywołały uśmiech na naszych ustach. Myślę, że to dobry pomysł, by tak miło spędzać czas w szkole.

Ola Niewiadomska, kl. 2a

KLASA  2A

KLASA 2B

KLASA  2C

KLASA 2D

Sprawozdanie z kabaretów 2010.

Tegoroczny konkurs kabaretowy odbył się 8 kwietnia w czwartek. W konkursie brali udział uczniowie II klas. Konkurs odbył się w Gimnazjum w Rudzińcu na hali sportowej będącą bez wątpienia najlepszym miejscem na przedstawienie tego typu wydarzenia. Tradycyjnie, co roku jest wybierany jeden temat. Drugoklasiści mieli więc nie lada wezwanie, gdy komisja wybrała temat ABC-Kina. Jednak sprostali wszelkim trudnościom, prezentując nie tuzinkowy poziom.

Najpierw zgodnie z kolejnością wylosowaną dzień przed konkursem wystąpili uczniowie klasy IIa. Zaskoczyli komisją oraz widownię niebanalnymi pomysłami, które w doskonały sposób przelali na scenę. Widzów najbardziej rozbawił uwodzicielski taniec jednego z uczniów przebranego za starszego dziadka. Śmiech na widowni można było usłyszeć również podczas niekonwencjonalnej sceny łóżkowej.

Druga „do odstrzału” była klasa IIb. Ich świetnie przygotowane scenki z niebanalnym humorem oraz celny dobór strojów sprawił, że ich występ był kwintesencją występów pozostałych klas.

Dalej z kolei na scenie stanęła klasa IId. Zaprezentowali również wysoki poziom. Rozweselili widownię oryginalnymi, wyszukanymi hasłami. Dziewczyny tej klasy wcieliły się w rolę „Galerianek”. Muzyka świetnie oddawała klimat wszystkich scenek.

Ostatni na scenę weszli uczniowie IIc. Ich występ sprawił, że publiczność oraz ospała komisja natychmiastowo się wskrzesiła. Największe brawa nastąpiły po scenie zaczerpniętej z „Titanica”, do której przygrywała porywająca piosenka Celine Dion „My hart will go on”.

Publiczność rozbawiona, rozradowana i beztroska była zadowolona ze wszystkich występów. Jednak do gustu najbardziej przypadł im występ IId. Jak najbardziej zgadzam się z decyzją komisji. Następne miejsca zajmowały kolejno IIb, IIa, IIc. Spór był niezwykle zacięty a poziom wyrównany, te czynniki sprawiły, że impreza ta była najlepszą w tym roku i potwierdza, iż i tu przytoczę znane przysłowie „Humor jest  najwspanialszą przyprawą w czasie uczty życia”.

Dawid Kania.

Wyniki konkursu
Klasa 2A 2B 2C 2D
Celność obserwacji                                                            0-3 pkt