JAK ONI POTRAFIĄ ROZŚMIESZYĆ?

Jak tradycja stara każe, 20 marca czas było rozpocząć kabarety.  Już tylko starzy górale pamiętają, kiedy odbył się pierwszy przegląd kabaretów na powitanie pierwszego dnia wiosny w naszej szkole. Niezaprzeczalnym faktem jest , iż poziom w tym roku był niezwykle wysoki i wyrównany, a występy bardzo zabawne. Należy również pochwalić publiczność, która zachowała się niezwykle kulturalnie i w ciszy przerywanej tylko wybuchami śmiechu oglądała poszczególne występy poświęcone tematowi - wieś kontra miasto.

Przygotowania:

Rozpoczyna się impreza:

Rozpoczęła klasa IIb zabawną parodią modnych programów telewizyjnych i pokazała, jak oni się bawią. Oni, czyli mieszkańcy wsi i miasta. Niezwykle zabawny był taniec męskiej części reprezentującej miasto. Efektowna piosenka końcowa, podczas której cała klasa wystukiwała rytm nogami, ułatwiając Monice Klace wyśpiewanie zabawnego tekstu o wsi i mieście, na pewno przypieczętowała zwycięstwo klasy IIb.

Drugie miejsce zdobyły na równi IIa i IIc. Pierwsza z tych klas przygotowała przedstawienie o parze młodych ludzi, która, poszukując się wzajemnie, trafia do dziwnych dla nich miejsc - Ola na wieś zabitą dechami, jej ukochany do wielkiego miasta. Przygody obojga bohaterów w nowych dla nich okolicznościach, kiedy Ola musi wydoić krowę, wysikać się za krzaczkiem albo uciekać przed księdzem, a jej chłopak wędruje po mieście w gumiakach, z których wychodzi słoma, zaciekawiły każdego zgromadzonego na hali.

Klasa IIc zaprezentowała wiejskie wesele, którego głównym bohaterem został ksiądz proboszcz szalejący po hali ze swoim kropidłem i różowym wiaderkiem. Była też zagródka z krówkami, świnkami oraz reprezentacja wsi i miasta zaproszona na przyjęcie weselne młodej pary.

III miejsce zdobyła klasa IId, która zaprezentowała kilka karykaturalnych scen wiejskiego i miejskiego sposobu życia. Najzabawniejsza była ta dotycząca polskiego sejmu w Warszawie na Wiejskiej. Aktualne kwestie społeczne zostały poddane pod dyskusję, w której uczestniczyli chłopi z malutkiej wsi i panowie ze stolicy. Nie mogło też zabraknąć Jozina z Bazin wraz z jego kapelą.

Uczniowie klas II postawili niezwykle trudne zadanie przed obecnymi pierwszakami, które za rok będą musiały zwiększyć wysiłki, aby ich kabarety były równie zabawne i co ważne – na poziomie.

Wyniki konkursu
Klasa 2A 2B 2C 2D
Celność obserwacji                                                            0-3 pkt
Przygotowanie scenografii, rekwizytów, charakteryzacji    0-3 pkt