KONCERT KOLĘD
2011

Kiedy rodzi się Bóg, każdy swoją radość wyśpiewuje kolędami. W tym roku czas kolędowania w rudzinieckiej szkole zbiegł się ze świętem Trzech Króli. Tak jak trzej monarchowie, którzy przybyli do szopy, by oddać hołd Dziecinie, zgromadzeni na hali sportowej goście uczcili śpiewem Maleńkiego.

Organizatorki uroczystości pani Ewa Borkowska-Pankowska i Danuta Czok oryginalnie i swojsko powitały zgromadzoną publiczność i zaprosiły honorowego patrona IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek 2011 - Wójta gminy Rudziniec Krzysztofa Obrzuta- do oficjalnego rozpoczęcia przeglądu kolędowych występów laureatów konkursu, który odbył się 21.12.2010 r.

Zanim zaprezentowali się zwycięzcy konkursu w świąteczny klimat wprowadził publiczność koncert w wykonaniu gimnazjalnego zespołu ,,UNISONO” pod kierunkiem pana Andrzeja Lukoszka. Jedna z kolędniczek  namawiała:

,,Otul się magią świątecznych dni jak ciepłym szalem.
Kolorowymi lampkami na choince naciesz oczy,
dźwiękami kolęd  uraduj uszy.”

I publiczność radowała uszy kolejnymi występami laureatów w trzech konkursowych kategoriach wiekowych: przedszkole, klasy I-III oraz kl. IV-VI. Wystąpili: Aleksandra Klencz z Rudzińca, Sabina Szady i Marcin Maleska z Chechła, zespoły ,,Śpiewająca Polska” z Rudna i Poniszowic, Anna Sklorz z Poniszowic, Patrycja Kocur z Chechła, Monika Kloze z Rudzińca, Mariola Foik i Agnieszka Małkiewicz z Chechła, Julia Dohrmann, Anika Szczygieł i Maria Tomecka z Rudna, Martyna Kaczmarczyk z Poniszowic, zespół ,,Rudziniaczki” oraz ,,Gwiazdeczki” z Pławniowic.

W trakcie koncertu rozdano dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie na najładniejsza bożonarodzeniową kartkę. Grand Prix i puchar Wójta otrzymał uczeń kl. IIc gimnazjum Jacek Kwiecień.

Na zakończenie popis wokalno - muzycznych umiejętności dał zespół MATEUSZ TROLL I PRZYJACIELE. Warto podkreślić, że w jego szeregach znajdują się absolwenci Gimnazjum w Rudzińcu, którzy jeszcze kilka lat temu byli członkami ,,Unisono”. Sam lider - Mateusz Troll - na gimnazjalnych teatralnych deskach spędził swoją wczesną młodość. Mamy nadzieję, że ten i następne koncerty staną się kuźnią młodych talentów, a mieszkańcy naszej gminy za każdym razem wspólnie z nami wyśpiewają swą radość z Narodzenia Pana.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć z Koncertu kolęd - kliknij tutaj.

Powrót:                Strona główna                                    Uroczystości

Komertarz: Wioletta Dymel
FOTO: Wioletta Dymel, Andrzej Lipka