KOMERS KLAS TRZECICH 2008/2009
KLASA 3A KLASA 3B
KLASA 3C KLASA 3D

Na to wydarzenie czekają trzecioklasiści już od początku swojej gimnazjalnej kariery - zakończenie klas III, czyli tradycyjny komers. Od kilku lat absolwenci w ten właśnie sposób żegnają się z nauczycielami, rówieśnikami i szkołą. Mają jedyną okazję zaprezentować się w eleganckich garniturach i pięknych sukniach, nie wspominając już o wymyślnych fryzurach. Impreza ma dwie odsłony. Najpierw trzecioklasiści dziękują wszystkim za trudy i znoje podczas ich pobytu w gimnazjum kwiatami i częścią artystyczną, a potem bawią się, chciałoby się rzec do białego rana, niestety zgodnie z prawdą tylko do 22.00. Trzeba podkreślić, że w tym roku trzecioklasiści nie czekali aż zapadnie zmrok, lecz od razu rozpoczęli taneczne pląsy zachęcani do zabawy przez dwóch DJ. Odważyli się nawet na korowód wokół stołów pedagogów, zachęcając ich do wspólnego tańca.

Niezapomnianym momentem Komersiunia 2009 był jednak występ sławnych w całej szkole krasnoludków z IIIc. Czwórka dryblasów ubranych w obcisłe rajtuzy w dzikim tańcu radości wywołała aplauz zarówno wśród młodych jak i dorosłych widzów. Gwóźdź programu przyćmił nieco inne skecze poświęcone różnym nauczycielom. Ani taniec śmierci polonistek, ani obliczenia matematyków, ani ,,odgrzewana” piosenka informatyczna nie przebiły występu krasnali.

Kolejne klasy III pozostaną już tylko w pamięci nauczycieli, w archiwach i na zdjęciach. Mamy nadzieję, że rudzinieckie gimnazjum otworzyło im okno na świat i będą potrafili wykorzystać zdobytą tu wiedzę, doświadczenie i umiejętności w swoim prawie już dorosłym życiu

Komentarz: Wioletta Dymel
FOTO: Andrzej Lipka, Martyna Romaniuk.