KOMERS KLAS TRZECICH 2009/2010

KLASA 3A KLASA 3B
KLASA 3C KLASA 3D

Radość i smutek przeplatają się wzajemnie, kiedy przychodzi czas na kolejny komers klas trzecich. Radość, bo to świetna zabawa kończąca gimnazjalną karierę, a smutek - bo to finał zawiązanych w tej szkole przyjaźni. Ostatni raz spotkały się w takim gronie klasy: 3a pani Agaty Strzyteskiej, 3b pani Teresy Nowackiej-Korus, 3c – pani Emilii Janowicz i 3d - pani Wiolety Gołąbek. Na pamiątkę tradycyjnie otrzymały od pani Dyrektor i swoich wychowawców pamiątkowe dyplomy i ustawiały się do wspólnego klasowego zdjęcia. Od tej pory stali się absolwentami.

W tym roku Komers 2010 zaskoczył wszystkich ciekawą dekoracją z balonów zawieszonych wysoko na konstrukcjach hali sportowej. Okazało się w trakcie zabawy, że wypełniono je konfetti, które malowniczo spłynęło na głowy uczniów i nauczycieli. Jeszcze następnego dnia dziewczyny wyciągały maleńkie złociste papierki z włosów. Jak opowiadają trzecioklasiści, zabawa była bardzo udana, jedzenie smaczne. Wszyscy tańczyli, szaleli po parkiecie w korowodach, fotografowali się w różnorodnych kreacjach. Piękne dziewczęta, przystojni młodzieńcy zdawali się zapomnieć, że bawią się w szkole - tak nielubianej przez nich instytucji. Nagle żal było opuścić mury gimnazjum, nagle nauczyciele okazali się ,,fajnymi” ludźmi, których można zaprosić do tańca.

Oczywiście, zgodnie z tradycją uczniowie klas III pożegnali nauczycieli i rodziców kwiatami i specjalnie przygotowanym programem. Tym razem była to kabaretowa wersja popularnych programów telewizyjnych, których gwiazdami okazali się popularni pedagodzy z naszego gimnazjum. Wyróżniono szczególnie zasłużonych uczniów- laureatów olimpiad przedmiotowych, sportowców, redaktorów gazetki szkolnej, działaczy kółka regionalnego, członkinie zespołu Unisono.

Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci nie zapomną o starej szkole. Czasami odwiedzą młodszych kolegów, nauczycieli. Będą interesować się gimnazjalnym życiem. Już dziś zapraszamy do śledzenia naszej strony w następnym roku szkolnym.

Komentarz: Wioletta Dymel
FOTO: Andrzej Lipka, Wioletta Dymel.