MIKOŁAJ   2009

Dn. 7.12.2009 roku zawitał w naszej szkole św. Mikołaj! Niestety ten prawdziwy z Miry nie mógł dotrzeć na czas. Należało więc go godnie zastąpić. Na szczęście nie trzeba było daleko szukać. Mikołaj zastępczy spisał się na medal (Jarek Wszołek), przyprowadził również ze sobą trzy mikołajkowe pomocniczki (Monika Klaka, Wiola Nowak i Paulina Ciukaj).

Na początek cała grupa wybrała się do dwóch pierwszych klas naszej szkoły podstawowej – do zamku. Tam usłyszeli świąteczne piosenki w wykonaniu ucieszonych słodkościami dzieciaków.

Wróciwszy do gimnazjum obdarowali batonikami pozostałą część uczniów Zespołu Szkół. Mogliśmy rozpoznać Mikołaja po dzwoneczku, który ze sobą nosił i którym sygnalizował swoje przybycie. Oczywiście nie zapominał on o przepytaniu z katechizmu niegrzecznych uczniów. Przypominał o czynieniu dobra, bo przecież św. Mikołaj z Miry zasłyną m. in. z miłości i troski o bliźniego.

Po jakże męczącej, ale radosnej, pracy każdy wrócił do swoich codziennych obowiązków. Pozostało nam jedynie oczekiwać Mikołaja, który być może zjawi się u nas już za rok.

Chcesz zobaczyć  więcej zdjęć z Mikołaja - kliknij tutaj

Powrót:                Strona główna                                    Uroczystości

Komentarz: Monika Klaka
FOTO: Wioleta Nowak i inne mikołajki