DZIEŃ PROFILAKTYKI I SPORTU

Najlepszą formą profilaktycznej walki z zagrożeniami XXI wieku - narkotykami, alkoholem i nikotyną - jest wspólna zabawa, podczas której uczniowie, tworząc plakaty, ulotki, transparenty, wyrażają swoją opinię na temat używek i ich roli we współczesnym świecie. Pani pedagog Karina Hassa kolejny raz wykorzystała zasadę - bawiąc, uczyć się - w zorganizowanym 15 czerwca przez nią, dyrekcję i nauczycieli Dniu Profilaktyki w formie klasowej rywalizacji ,,Żyj  zdrowo na sportowo”.

Rozpoczęło się od powitania gości - członków jury.
Jurorami konkursu byli:

• Krzysztof Obrzut - Wójt Gminy Rudziniec
  • Małgorzata Szymańska - Ośrodek Pomocy Społecznej
  • Ernest Twardoń - radny
  • Grzegorz Szeleszczuk - przedstawiciel policji
  • Grzegorz Gawor - przedstawiciel policji

W ramach Dnia Profilaktyki odbyło się:

• Losowanie tematyki plakatów.

• Konkurs plastyczny na plakat. (więcej ...)

• Występ muzyczno-taneczny uczestników warsztatów terapeutycznych z Zabrza. (więcej ...)

• Atrakcjami dnia był występ muzyczno-taneczny uczestników warsztatów terapeutycznych z Zabrza oraz Marsz Młodych. Każda klasa podczas przemarszu zaopiekowała się dwójką niepełnosprawnych koleżanek i kolegów, którzy bardzo szybko zintegrowali się z rudzinieckimi uczniami. Wspólnie biegali, wspólnie się śmiali i ,,wcinali” kiełbasę z grilla.

• Marsz młodych. (więcej ...)

• Konkurencje sportowe. (więcej ...)

• Wybory do samorządu oraz poczęstunek (więcej ...)
  • Gimnajki 2009 (więcej ...)

• Przed ogłoszeniem werdyktu jury wyłoniono jeszcze zwycięzców tradycyjnych już Gimnajek 2009 - imprezy organizowanej przez redakcję Szkolaka Rudzinieckiego (szczegóły na stronie gazetki szkolnej).

• Ogłoszenie wyników - rozdanie nagród i dyplomów. (więcej ...)
  • Zwycięzcami Dnia Profilaktyki 2009 okazały się dwie klasy trzecie - szkoły podstawowej i III d gimnazjum. W czwartek, 18 czerwca, wyjechały w nagrodę do kina.

Najwyżej ocenione zostały klasa III szkoły podstawowej i III D gimnazjum.

Dobrze bawili się wszyscy uczniowie !!!

Komentarz: Wioletta Dymel
    FOTO: Andrzej Lipka, Martyna Romaniuk,