DZIEŃ PROFILAKTYKI I SPORTU


Łącząc zabawę z edukacją, 21 czerwca kolejny raz zorganizowaliśmy Dzień Profilaktyki. W tym roku tematem przewodnim był szeroko pojęty problem agresji. Tradycyjnie wszystkie klasy rywalizowały o główną nagrodę - wyjazd do kina, sponsorowany przez OPS w Rudzińcu.


GAZETKI
KLASOWE

            Zadaniem uczniów było przygotowanie tematycznej gazetki ściennej oraz kartek z hasłem  ,,Życzę ci...”. Komisja, w skład której weszła, m.in. pani Dyrektor oraz pani pedagog, dokonała oceny artystycznej części rywalizacji dzieci i młodzieży.

      Kolejną część konkursu stanowiły rycerskie zmagania klas i rozgrywki sportowe. Uczniowie podzieleni na 5 grup stanęli w szranki turnieju. Była to honorowa i daleka od agresji walka współczesnych rycerzy. Musieli oni przebić kopią balonik, obrać mieczem ziemniak i posiekać toporem ogórek, wysłać kulę armatnią do kosza oraz rycerska rękawicą wybrać groch. Pomysłodawcą zabawy był historyk p. Jerzy Wośko, który w ten sposób chciał upamiętnić 600 rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

         
          
Nauczyciele wychowania fizycznego sprawdzili natomiast sprawność fizyczną uczniów. Zorganizowali bieg z przeszkodami, rzut piłką do kosza, oraz przeciąganie liny.  


 • Występ muzyczno-taneczny.
 •             Atrakcją dnia było spotkanie z policjantami i prelekcja na temat zagrożeń wynikających z korzystania z mediów oraz ,,spacerek” w specjalnych okularach. 

  Po ich założeniu można wyobrazić sobie, jak zachowuje się człowiek po nadmiernym spożyciu alkoholu. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak trudno wówczas zachować równowagę i właściwe postrzeganie świata.

              Nie mogło się obyć bez poczęstunku. Każdy uczestnik Dnia Profilaktyki zjadł kiełbasę z grilla usmażoną przez ekipę pracowników obsługi naszej szkoły.

 • Wybory do samorządu 
 •            Na zakończenie redaktorzy ,,Szkolaka Rudzinieckiego” zaprezentowali uczniom wyniki tegorocznego głosowania- Gimnajki 2010. Zwycięzcy otrzymali na pamiątkę swoją karykaturę, zabawne okulary i baloniki. 

              Wreszcie tuż po 14.00 ogłoszono wyniki konkursu. Zwycięzcami Dnia Profilaktyki 2010 okazały się: klasa  pierwsza - szkoły podstawowej i II B gimnazjum, które z rąk pani kierownik OPS-u odebrały bilet do kina.

  W czwartek, 24 czerwca, wyjechały w nagrodę do kina. 

  Szczególne podziękowania za przygotowanie tego bogatego w atrakcje dnia należą się pani pedagog Karinie Hassie - inicjatorce przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że za rok kolejne klasy wybiorą się do kina po zwycięstwie odniesionym w ,,profilaktycznej” rywalizacji.

              7.gif (904 bytes)

  Strona główna szkoły                                                   Uroczystości

  Komentarz: Wioletta Dymel
  FOTO: Andrzej Lipka,
  Wioletta Dymel.