PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

BYCINA

Na początku roku szkolnego nasza klasa wylosowała w ramach projektu „ Bliżej Ojczyzny ” miejscowość Bycinę. Od razu wzięliśmy się do spraw organizacyjnych. Ustaliliśmy, kiedy, jak długo i w jakim celu będą odbywały się nasze spotkania organizacyjne. W następnym tygodniu na zajęciach ustaliliśmy, kto co ma robić i do kiedy ma być to gotowe. Podzieliliśmy się na kilka grup, a każda grupa miała swojego lidera, który czuwał nad wszystkim. Mile nas to zaskoczyło, ponieważ poszło nam to szybko. Po kilku miesiącach nasza wychowawczyni chciała sprawdzić, jak nam idzie. Okazało się, że tylko garstka uczniów cokolwiek zrobiła, a czasu było coraz mniej. Każdy z nas na szczęście zrobił to, co miał zrobić i na czas. Mieliśmy pierwszorzędne makiety, dokładną historię Byciny i zabytków oraz galerię sławnych ludzi, interesujące zdjęcia  robione pod kątem artystycznym, mistrzowską prezentacje, różne ankiety i stare przedmioty z Byciny. W piątek, kiedy mieliśmy wszystko przygotować,  wpadliśmy na pomysł, aby sprowadzić żywego królika. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.  W sobotę nasza klasa na początku witała wszystkim gości tak, jak to było kiedyś.

Po przywitaniu zaczęła się zacięta walka między klasami, kto mam lepiej, kto zabawniej, kto precyzyjniej.
Jurorzy dawali punkty za styl, wykonanie, prace własną itp. Niestety,  nasza klasa zdobyła 4 – miejsce i byliśmy gorsi od innych paroma punktami. No cóż byli lepsi, ale i tak była niezła zabawa.

Komentarz: uczniowie klasy.
Foto: Andrzej Lipka