PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

CHECHŁO

Ostatnio usłyszeliśmy, że gmina Rudziniec nie ma niezwykłej historii, a jej miejscowości są nieciekawe. Zmieniliśmy zdanie po projekcie ,, Bliższa Ojczyzna”.  Nasza klasa, 3d, pod przewodnictwem pani Hetman wylosowała Chechło. I to był szok. Większość klasy w ogóle nie wiedziała, gdzie ta miejscowość jest położona ani co ma ciekawego. Wszystko przyszło z czasem... Po ponad półrocznej pracy nasz wysiłek przyniósł efekt - 3 miejsce.

Jury oprowadzała urocza Zaklina, która wprowadziła gości w ciepły i przytulny nastrój, a opowieściami w gwarze śląskiej i gorącym przywitaniem zdobyła uznanie samego pana wójta.
- Jo chca 4 punkty za ta dziołcha - krzyknął.

Prawdopodobnie dzięki Żaklinie wypadliśmy tak dobrze. Cała gmina  dzięki niej wie, że tak pięknie przyjmują gości tylko 3d. Chlyb z tustym i ogórek! Nie zostało ani okruszynki po wielkim okrągłym bochnie. Pomysł okazał się trafiony. Jury po takiej sznicie na pewno pomyślała o swoim dzieciństwie, a snopy siana i ludowe stroje tylko im w tym pomogły.
    Chechło to wieś, którą niełatwo było przedstawić, ale wspólnymi siłami daliśmy radę. Nawet my sami w to nie wierzyliśmy. Mieliśmy wielką makietę Chechła (Asia i dziewczyny), piekne wiersze (Kinga i Dawid), legendy i historia (Magda i Ania), gry (Nicola) i nawet słomianego męża Żakliny (Dominika).

Włożyliśmy w ten projekt wiele serca i pracy. Tylko szkoda, że teraz się to wszystko zmarnuje...  A i nagrody pozostawiają  wiele do życzenia – kilka kubków, 3 koszulki na 26 osobową klasę?

Komentarz: uczniowie klasy.
Foto: Andrzej Lipka