PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

KLESZCZÓW

„Bliższa Ojczyzna” to projekt edukacyjny, w którym braliśmy udział i zajęliśmy I miejsce. Wylosowaliśmy miejscowość Kleszczów.

Najpierw podzieliliśmy się na grupy, w których każdy spełniał swoją rolę. W czwartki i piątki zostawaliśmy po lekcjach razem z nasza panią na zajęciach z projektu. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat Kleszczowa. Zrobiliśmy zdjęcia ciekawych miejsc w Kleszczowie, a dzięki zaangażowaniu naszych rodziców mogliśmy pokazać wystawę zdjęć „Kleszczów z lotu ptaka”. Wykonaliśmy makiety szkoły, kościoła, hotelu, parkingu samochodów firmy Opel oraz innych budowli i nie tylko. Wspólnie ułożyliśmy piosenkę i wiersz o Kleszczowie.

Grupa uczniów wybrała się do „naszej” miejscowości na wywiad z panią Sołtys oraz innymi mieszkańcami. Przeprowadziliśmy również ankietę  wśród mieszkańców, której wyniki również zaprezentowaliśmy. Jak widać nasza ciężka praca została doceniona przez jury, czego dowodem jest wspólny wyjazd do kina.

Chcielibyśmy podziękować naszej wychowawczyni Patrycji Roter, że nam pomagała, pani Sołtys, panu Klicie za udzielone wywiady, jak również rodzicom za ich pomoc.

Komentarz: uczniowie klasy.
Foto: Andrzej Lipka.