PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

LIGOTA ŁABĘDZKA

LIGOTA ŁABĘDZKA - powiat gliwicki, gmina Rudziniec (nazwa niemiecka: Ellguth von Gröling, Kreis Tost-Gleiwitz; po drugiej wojnie światowej do 1983 r. miejscowość nazywała się Ligota Kradziejowska)

TAJFUN - MISTRZOWIE PING - PONGA Z LIGOTY ŁABĘDZKIEJ.

W powiecie zdobywają wszystko, co jest do zdobycia – nie ma turnieju lub zawodów, by to właśnie ich reprezentacja nie była najlepsza. Równie przebojowo zgarniają kolejne nagrody w rozgrywkach rangi wojewódzkiej, krajowej, a nawet międzynarodowej.

Uczniowie klasy II SP, rodzice i wychowawca serdecznie dziękują sołtysowi wsi Panu Sylwestrowi Olbrich za miłe przyjęcie naszej klasy w Ligocie Łabędzkiej.

Wystawa pucharów klubu „Tajfun” powstała  dzięki uprzejmości p. Rudolfa Steuer - zawodnika, wiceprezesa LKS Tajfun. Dziękujemy za pomoc w szukaniu materiałów do projektu oraz ciekawe lekcje historii p. Janinie Drozd - nauczyciel języka polskiego, historii w ZSP w Rudzińcu.

PIOSENKA „LIGOTA ŁABĘDZKA”

1. Oto jest Ligota piękna, piękna, ona jest naprawdę świetna, świetna.
Jeśli chcecie to nie wierzcie, ale na wędrówkę się tam wybierzcie.

Ref. Ligota, gota, ota, ta, a, a, bo o niej właśnie jest piosenka ta, ta, ta.
Gdy tylko słońce błyśnie, gdy ustanie deszcz do Ligoty spiesz.

2. Wyruszymy do Ligoty rano, rano, zanim jeszcze inni wstaną, wstaną.
Odpoczniemy sobie potem, na zielonej łące wśród stokrotek.

Ref. Stokrotka, krotka, rotka, otka, tka, ka,a, bo o niej właśnie jest piosenka ta, ta, ta....

3.Gdy się skończy droga nasza, nasza, u Sołtysa będzie kasza, kasza.
Dostaniemy też maślanki, wypijemy sobie po dwie szklanki.

Komentarz: uczniowie klasy.
Foto: Andrzej Lipka