PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

NIEKARMIA

21 maja - jak przystało na zaawansowaną wiosnę bardzo ciepło. Dziś ważny dzień- zakończenie projektu ,,Bliższa Ojczyzna”. Najpierw kilkumiesięczna praca, a potem zaprezentowanie efektów. Wszystkie klasy poradziły sobie znakomicie.

Przenieśmy się jednak do sali nr 6. Z wielkim zapałem pracowała tam 3b. Nad czym? Nad przekształceniem swojej sali w jedną z wiosek w naszej gminie- jedną z najmniejszych - Niekarmię. Po wejściu do sali po lewej stronie umieszczono zwój przedstawiający historię tej wsi, stare zdjęcia. Poniżej umieszczono makietę obrazującą Niekarmię sprzed 700 lat (wykonał ją Mateusz Swientek) oraz jej współczesną topografię (autor - Beniamin Sosna). Na środku sali stała makieta przyszłości wykonana przez Adama Willmanna.

Gazetka ścienna - próbowaliśmy w zabawny sposób dokonać rekonstrukcji nazwy – Niekarmia. Najbardziej widocznym elementem ekspozycji była kapliczka ogromnych rozmiarów. Sięgała od podłogi do sufitu. W niej wizerunek patronki - św. Anny, ołtarzyk przyozdobiony małymi bukietami i krzyż.

Ranczo Niekarmia - można było usiąść, obejrzeć film dotyczący legend wioski. W aktorów wcielili się uczniowie 3b. Dziewczyny częstowały muffinkami, które upiekła Ewelina Waniek.

Ściany przyozdobione zdjęciami zabytków, ciekawych miejsc. Pod oknem drzewko rodzinne mieszkańców, na którym każde jabłuszko symbolizowało jedną rodzinę. Jest tam tylko 130 mieszkańców.

Galeria ciekawych ludzi przedstawiona w oryginalny sposób na tle pejzażu Niekarmii. Był też koń, na którego można było wsiąść i udawać jeźdźca, wkładając głowę w wyciętą dziurę i w ten sposób zrobić sobie zdjęcie. Mieliśmy też numer szkolnej gazetki, folder.

Bardzo ciekawie spędzony dzień. Wszystkie klasy bardzo się postarały. Jury stało przed trudnym zadaniem. Przegraliśmy, ale nie smucimy się. Udowodniliśmy, że potrafimy się zgrać.

Komentarz: uczniowie klasy.
FOTO: Andrzej Lipka