PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

NIEWIESZE

- Dużo pracy będzie przy nim - zaczął pan Wośko. Nasz wychowawca jak zwykle miał rację. Wszystkich ogarnęło przerażenie. Zaraz na pierwszej godzinie wychowawczej po wylosowaniu miejscowości sypaliśmy pomysłami...

PIERWSZE KROKI

Pracę nad projektem rozpoczęły dwie uczennice - Angelika  i Sara - przygotowały wywiady ze znanymi osobami z tej cudownej miejscowości. Później Kinga i Marek przygotowali informacje oraz folder.

CZY CZEGOŚ BRAKUJE?

Mamy folder, papiery kolorowe, zdjęcia, wywiady, mapa z lotu ptaka i wiersz o Niewieszy. ,,Pracy dużo, a robotników mało”- westchnął jakiś uczeń. ,,Ech, jakoś to będzie”- rzekł inny. Wątpiłam w to, widząc przygotowania innych klas.

SZALONE DWA DNI

Dzięki Dagmarze, Klaudii i Angelice Sz. powstał hotel Laguna i Żagiel. Kiedy Dagmara próbowała ułożyć plażę z bibuły, humor poprawił jej pan Wośko, łamiąc miotłę podczas zamiatania piasku.
- Cha , cha, proszę pana, a chciał pan sobie polatać- z przekąsem powiedziała Dagmara.

OSTATNIE CHWILE

Skończyliśmy. Co ma być, to będzie.  W naszej sali stały: makieta kapliczki (Kuba); bocianie gniazdo (Kamil, Wojtek), stary młyn (Sara, Angelika); świetlica (Alicja, Iwona, Patrycja), remiza strażacka z wozem i sygnałem dźwiękowym (Darek, Marian), zdjęcia (Alicja, p. Wośko), informacje o patronie wsi (Iwona), plakat (Asia), legendy (Angelika Sz.), napisy (Adam), gazetka (Alicja), plaża i budka ratownicza (p. Wośko, Dagmara, Adam, Patrycja), rysunki (Karolina), makieta (Grzegorz).

- To, co miało być zrobione, było - podsumował pan Wośko.

WERDYKT

- Jaka plaża, chętnie bym poleżała - rozmarzyła się jedna z uczennic kl. IIIa.
- A ja bym poleżała w pontonie - dopowiedziała druga koleżanka idąca do toalety.

Takie to było Niewiesze.

Komentarz: uczniowie klasy.