PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

PONISZOWICE

Uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej w Rudzińcu wraz z rodzicami przygotowali makietę miejscowości Poniszowice w ramach projektu „Bliższa Ojczyzna”. Dzieci na spotkaniu  z p. Janiną Drozd zapoznały się z historią i legendami tej wsi. Rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie ekspozycji do projektu. Bardzo dokładnie i szczegółowo wykonali makiety budynków użyteczności publicznej i domów mieszkalnych. Została przygotowana galeria starych zdjęć związanych z Poniszowicami, a także historia tej miejscowości. Uczniowie wykonali także prace plastyczne do galerii pod hasłem „Poniszowice w oczach dziecka”.

Podczas prezentacji efektów naszej działalności uczniowie ubrani w ludowe stroje zapraszali wszystkich zwiedzających do obejrzenia zdjęć i makiet.

Komentarz: uczniowie klasy.
FOTO: Andrzej Lipka