PROJEKT EDUKACYNY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY w RUDZIŃCU ,,BLIŻSZA OJCZYZNA”

POD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIEC

WIDÓW

Na początku roku szkolnego 2010/2011 ogłoszono w naszej szkole projekt pt. ,,Bliższa Ojczyzna" pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec.

Przedstawiciel klasy losował wieś, którą następnie klasa miała przedstawić. Nam, oprócz Pani Doroty Szynkiewicz, pomagała Pani Ewa Hubert. Nasza klasa wylosowała Widów.

Przygotowania do projektu trwały miesiącami, a zakończyły się 20.05.2011r.(piątek). Podsumowanie projektu odbyło się 21.05.2011(sobota).

W dniu projektu strażacy z Widowa przywieźli sikawkę konną, która stała przed szkołą.

W sali na tablicy wisiały zdjęcia z wycieczki rowerowej, plansze z wierszem i wywiadami. Mieliśmy obrazy malowane przez mieszkańców wsi i ozdoby także robione przez mieszkańców. Zwiedzający mogli zobaczyć plakat ze zdjęciami Widowa zimą. Na środku sali była makieta miejscowości i kawałek brukowanej ulicy. Na gazetce wisiały zdjęcia i plakat na temat Straży Pożarnej w Widowie. Pod nią była mniejsza makieta budynku straży.

Nasza prezentacja podobała się gościom; zajęliśmy III miejsce.

Komentarz: uczniowie klasy.
FOTO: Andrzej Lipka