BIBUŁKARSTWO
Warsztaty ludowe z kółka folklorystycznego

Już kolejny raz w naszym gimnazjum tradycyjnie kontynuowano warsztaty ludowe, które są okazją  dla każdego ucznia, aby nauczył  się podstaw dawnego rękodzieła. Kiedyś te umiejętności były świetnie znane i praktykowane na co dzień, dzisiaj są dla uczniów egzotyczne, toteż celem tych warsztatów było zachowanie i przekazanie ginących umiejętności i tradycji . Piękne róże z bibuły pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty, naszej utalentowanej Sabiny Szegi tworzyły nie tylko dziewczynki, ale nawet chłopcy z II D i o dziwo całkiem sprawnie  wycinali, skręcali i zwijali płatki, listki, czasami lepiej niż niejedna dziewczyna!  I niech ktoś spróbuje powiedzieć, że  w naszym gimnazjum nie ma zdolnej młodzieży! Uroczystego otwarcia warsztatów dokonała Pani Dyrektor mgr Ewa Borkowska-Pankowska, a zdjęcia wykonał, jak zwykle profesjonalnie, Pan mgr Andrzej Lipka .

Opiekunka kółka folklorystycznego

mgr Janina  Drozd

Strona główna szkoły                                                   Strona regionalizmu

Komentarz:  Janina Drozd