Rozpoczęcie roku szkolnego 2009-10 

            Koniec wakacji budzi mieszane uczucia wśród uczniów. Są jednak tacy, którzy z radością przekraczają mury szkoły. Cieszą się, że znowu zobaczą kolegów, wiedzą, że tutaj nie grozi im nuda.

            W tym roku szkolnym pierwszy dzwonek, wzywający do rozpoczęcia pracy nad edukacją młodego pokolenia, zabrzmiał w rękach nowej pani Dyrektor – mgr Aleksandry Witek. Nic zatem dziwnego, że na uroczystość przybył przedstawiciel władz gminy Rudziniec wójt Krzysztof Obrzut, aby osobiście miłym słowem i kwiatami powitać nowego włodarza Zespołu Szkół w Rudzińcu.


Wójt gminy powierzył p. Dyrektor obowiązek ...  kierowania Zespołem Szkół w Rudzińcu... ... i życzył sukcesów.
  
        To nie koniec powitań, ponieważ po raz pierwszy do szkoły przybyli uczniowie klas pierwszych zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Dla niech 1 września był niezwykle ekscytującym dniem. Jedni rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą, jeszcze pod czujnym okiem rodziców, którzy dość licznie stawili się wraz z pociechami na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.  Drudzy od dziś noszą miano gimnazjalistów.  Powody do radości mieli też uczniowie klas drugich, wszak nie są już najmłodsi w gimnazjum, nie wspominając już o trzecioklasistach, dumnie spoglądających na młodszych kolegów. Pani Dyrektor powitała też grono pedagogiczne, a szczególnie mgr Agatę Strzyteską, która od 1 września będzie pełnić funkcję zastępcy.  

Pierwsze, publiczne wystąpienie.

Po części oficjalnej tradycyjnie już młodzież zaprezentowała program artystyczny, którego motywem przewodnim były perypetie kilku uczniów, którzy próbują odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości, potraktowane trochę z przymrużeniem oka. W tle pobrzmiewały znane melodie z polskich seriali. Spory aplauz wzbudził występ Jarka Wszołka - nowego przewodniczącego samorządu gimnazjum - jak się okazało, etatowego aktora wcielającego się w rolę księdza. Program powstał dzięki wysiłkom pani katechetki Barbary Czerneckiej i pana Andrzeja Lukoszka.      

  

Ostatnim punktem programu było powitanie pani Dyrektor przez Radę Rodziców, po czym uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami. Skończyły się żarty, czas zabrać się do pracy. Wakacje 2009 roku przeszły już do historii.

Życzymy wszystkim  nauczycielom, pracownikom i uczniom obfitego w sukcesy roku szkolnego 2009/2010.


Komentarz: Wioletta Dymel
FOTO: Andrzej Lipka

7.gif (904 bytes)