ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Wejście przedszkolaków.

Po dwumiesięcznej przerwie w pierwszą wrześniową środę rozdzwoniły się budziki, aby obudzić wypoczęte, pełne energii dzieci, zadowoloną z końca wakacji młodzież. Po inauguracyjnej Mszy Św. wyruszyli do swojej kochanej szkoły. A tam czekały na nich dwie zmiany. Od 1 września 2010 roku stali się wychowankami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu, a podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego przywitała ich nowa pani dyrektor pani Ewa Borkowska-Pankowska. Władzę nad rudziniecką placówką przekazał jej wraz z bukietem kwiatów wójt gminy Krzysztof Obrzut, a życzenia powodzenia i ofertę ,,leśnej” pomocy złożył pan Tadeusz Mamok.

Tegoroczni pierwszoklasiści.

Nowa pani Dyrektor rozpoczęła rządy od powierzenia obowiązków swoim zastępcom - paniom Grażynie Chęcińskiej i Grażynie Świerszczyńskiej oraz od przedstawienia kadry nauczycielskiej. Nie zapomniała również o powitaniu gimnazjalistów, uczniów szkoły podstawowej i po raz pierwszy w murach tego budynku przedszkolaków. Młodzi adepci wiedzy przyjęci zostali owacyjnie zwłaszcza przez klasy III gimnazjum.

Oprócz przedszkolaków ważne chwile przeżywali też uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy z rąk pani dyrektor i swojej wychowawczyni Grażyny Nowak otrzymali tradycyjną ,,tytę” ze słodyczami, a także I klasy gimnazjum. Ci ostatni z drżeniem serca oczekiwali na informacje, do jakiej klasy zostali przydzieleni i która z pań- T. Nowacka- Korus, K. Fura czy E. Janowicz- zostanie ich wychowawczynią.

Po części artystycznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie udali się do klas, aby przywitać swoich wychowawców i poznać plan lekcji, bo przecież skończyły się wakacje a już 12 kwietnia pierwszy egzamin z części humanistycznej. Czas zakasać rękawy, naoliwić komórki mózgowe i zacząć chłonąć wiedzę.

Dyrekcji i pedagogom życzymy cierpliwości w jej przekazywaniu.

Strona główna szkoły                                                   Uroczystości

Komentarz: Wioletta Dymel
FOTO:
Andrzej Lipka, Ewelina Waniek.