SKOKI PRZEZ EPOKI

W dniu 26 października 2007 roku w Gimnazjum w Rudzińcu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Skoki przez epoki". Projekt rozpoczął się w czerwcu i wówczas uczniowie klas dokonali losowania epok (z wyjątkiem pierwszoklasistów). Pełną parą prace nad projektem rozpoczęły się we wrześniu.

• Nauczyciele przeprowadzili szkolenia, aby przybliżyć uczniom każdą epokę pod kątem literatury, muzyki, malarstwa i sztuki, kultury, architektury, nauki, techniki i wynalazków itd.
  • Uczniowie zaplanowali, wybrali i zamówili materiały papiernicze, niezbędne do dekoracji klasy, wykorzystując cennik internetowy.
  • Przedstawiciele klas dokonali zakupu artykułów spożywczych w jednym z marketów dla pozostałych członków zespołu w ramach przyznanych środków.
  • Uczniowie, nauczyciele i rodzice przygotowali ekspozycje epok i ich prezentację na hali sportowej.
  • Klasy wylosowały, przygotowały i prezentowały następujące epoki:

Jurorami konkursu byli:
  • mgr Krzysztof Obrzut - Wójt Gminy Rudziniec (w pierwszej części)
  • mgr inż. Paweł Tomecki - Z-ca Wójta Gminy (w drugiej części)
  • mgr Iwona Filip - Urząd Gminy Rudziniec
  • mgr Danuta Czok - Dyrektor GOK Rudziniec
  • Łucja Wyciślok w zastępstwie mgr Sylwii Welik - Dyrektora Biblioteki w Rudzińcu.

Najwyżej oceniona została klasa IIIC - Średniowiecze.
    Drugie miejsce zajęła klasa IIIB - Pozytywizm.
    Trzecie miejsce dla klasy IIIA - Egipt.
    Zwycięzcami konkursu zostały wszystkie klasy i uczniowie gimnazjum!!!

Komisja konkursowa w czasie pracy (1 część).

i w czasie prezentacji estradowych (2 część).

Jury w czasie oceniania ekspozycji.

Wyłonienie zwycięzców było nie lada problemem.

Imprezę obserwowali również goście z Niemiec i Węgier,
    którzy odwiedzili nas w ramach projektu "Socrates-Comenius".

Wszyscy dobrze się bawili - ucząc jednocześnie.

Przedstawiciele 12 szkół uczestniczących w projekcie zostało zaproszonych do Warszawy, aby podzieć się doświadczeniami i zaprezentować swoje projekty. Nasza szkoła znalazła sie w gronie wyróżnionych.

dr Wioletta Dymel w trakcie prezentacji projektu.

Występ artystyczny w czasie spotkania.