Pierwsza dotacja Nieformalnej Grupy Spontariusze – Wolontariuszy OPS Rudziniec”

                

29.03.2010 na stronie młodzież.org ukazała się bardzo ważna informacja. Była to decyzja Komitetu Ewaluacyjnego. Nasz projekt w ramach Projektu „Młodzież w działaniu” został zaakceptowany. Spontariusze otrzymali dotację ponad 5 tyś Euro.

Przedsięwzięcie potrwa 313 dni (od maja do grudnia 2010). Mamy na celu przybliżyć miejscowej ludności  „inności” ówczesnego świata takich jak subkultury czy niepełnosprawność. Pierwszym etapem będą wyjazdy edukacyjne do teatrów. Później, w drugim etapie, będziemy nabywali różne umiejętności. Etapem trzecim, czyli zakończeniem projektu będzie występ, wielkie musicalowe show, które zamierzamy wystawić w różnych interesujących i znanych miejscach.

A coś o nas? Jesteśmy grupą 25 osób, wolontariuszy OPS-u Rudziniec. Jako że jesteśmy niepełnoletni, naszą organizacją wspierającą jest Śląska Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Gliwice.

Serią niefortunnych zdarzeń musieliśmy przesunąć złożenie wniosku z listopada na luty. Jednak przez cały ten czas mogliśmy, i nadal możemy liczyć na pomoc pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzińcu oraz na przedstawicieli Fundacji „Spichlerz Górnego Śląska” za co im bardzo serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że wszystko będzie już teraz ‘okej’ i nie będziemy spotykali się z różnymi przeciwnościami.  Nasz pomysł jest świetny, ale to dopiero połowa sukcesu. Musimy dać wiele z siebie, aby osiągnąć prawdziwy sukces.

Młodzieżowy koordynator, Wioletta Nowak, klasa 3b