Dnia 4 października 2008 r. w ramach akcji "Sprzątanie Świata" uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rudzińcu sprzątali okolice Jeziora Pławniowickiego.
O godzinie 8.00 autobusy tradycyjnie przywiozły wszystkich do szkoły. Po sprawdzeniu obecności i krótkim apelu uczniowie wraz z opiekunami udali się na miejsce sprzątania. Uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli do boju. Pomimo deszczowej pogody akcja przebiegała sprawnie. W lesie i na drodze można było znaleźć dosłownie wszystko.
Po około półtorej godziny wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek i ciepłe kielbaski z ogniska. Akcja przebiegła zgodnie z planem. Uczniowie byli zgrani i nie sprawiali kłopotów. Udało się zebrać bardzo dużu śmieci, a ognisko dodało uroku całej wyprawie.
Wszyscy dumni i uśmiechnięci wrócili do domów.

Autorzy: Asia Glosz, Beata Macala, Anna Kosak, Marta Kwiek - kl.2C (oczekujemy na zdjęcia ze sprzątania)

Nauczyciele i dyrekcja dziękują wszystkim uczniom za udział w Sprzątaniu Świata.
Dziękujemy również rodzicom, którzy mimo niesprzyjającej aury, pozwolili swoim dzieciom uczestniczyć w przedsięwzięciu.