Powitanie wiosny

Kolorowo, zabawnie, różnorodnie - tak uczniowie i nauczyciele spędzili pierwszy dzień wiosny w naszej szkole. Gratką dla ścisłych umysłów był konkurs z liczbą pi, który polegał na rozwiązaniu kilku zadań matematycznych, ułożeniu rebusów z liczbą pi, zapamiętaniu ciągu cyfr. Kolejną atrakcją dnia były kabaretowe występy klas drugich, tym razem tematem przewodnim były państwa europejskie w krzywym zwierciadle satyry. Na zakończenie - konkurs wiedzy o zabytkach Gminy Rudziniec. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat historii naszej Małej Ojczyzny.
Mamy nadzieję, że nikt nie żałuje, że nie wybrał się 21 marca na wagary, bo warto było spędzić ten dzień, o dziwo, w szkole.

A może wprowadzimy nowy zwyczaj: uczniowie sami piszą o naszych wydarzeniach. Oto sprawozdanie IId:

SZALONY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21 marca z okazji pierwszego dnia wiosny, po pierwszych dwóch lekcjach, w naszym gimnazjum odbył się: konkurs wiedzy o liczbie pi, przegląd kabaretów, a także interesujący konkurs na temat zabytków Gminy Rudziniec ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie". Na trzeciej lekcji odbył się apel, na którym pani Strzyteska objaśniła zasady konkursu o liczbie pi, później udaliśmy się do klas. w ciekawej atmosferze rozwiązywaliśmy zadania z matematyki, które przyprawiały nas o zawrót głowy. Konkurs trwał 2 godziny. Tuż po nim najbardziej oczekiwany moment - kabarety klas drugich. Jest to tradycją naszej szkoły, że 21 marca drugoklasiści prezentują się w kabaretach. Jako pierwsza wystąpiła IIc z pokazem mody europejskiej i skeczem o locie Małysza. Zgodnie z planem my, czyli klasa IID, wystąpiliśmy po nich. Nasz taniec i dowcipy rozbawiły każdego, jurorzy zrywali boki a publiczność szalała. Po nas wystąpiła klasa IIb. Występ też był zabawny, ale nie tak jak nasz. Następnym punktem programu był konkurs o zabytkach gminy. Brało w nim udział po 3 przedstawicieli z każdej klasy. Musieli oni odgadnąć na podstawie scenek rodzajowych oraz zdjęć, o jaki zabytek chodzi. Konkurs przygotowała pani Drozd. Na 7 lekcji nadszedł czas na podsumowania. W konkursie o liczbie pi zwyciężyła klasa IIIA, zaś w kabaretach jury nie przyznało I miejsca ze względu na obsceniczny charakter kabaretu naszej klasy. Byliśmy załamani, zajęliśmy II miejsce razem z IIb. To była dla nas porażka. W konkursie wiedzy o zabytkach wygrała klasa Id, młode wilki pokonały weteranów. Dzień 21 marca w naszej szkole był bardzo udany i zabawny. Zamiast lekcji ciekawe konkursy i zabawy, oby więcej takich imprez w szkole!


/sprawozdanie O. Franuszczyka, P. Zwiernika, P. Ryborza, W. Majnusza z IId/

Pani mgr Agata Strzyteska objaśnia zasady konkursu o liczbie pi.

Nauczyciele dzielnie pracują, odbierając zadania od posłańców.

Klasy rywalizują ze sobą, ale przede wszystkim z liczbą pi!

Małysz zwycięża nawet w Rudzińcu.

Szkocki Boys z klasy IIb.

Trubadurzy? Karmelici bosi? Po prostu IId!

Konkurs wiedzy o zabytkach - inscenizacja ...

... a teraz trzeba odpowiedzieć: co autor miał na myśli?
...

Pozostale zdjęcia można zobaczyć na stronach poświęconych każdej z imprez.

7.gif (904 bytes)